Dlaczego warto korzystać z dopłaty do odszkodowania?

Otrzymałeś odszkodowanie. Super. Cieszysz się, gdyż spodziewałeś się, że będą problemy, ciąganie po sądach, czy zwodzenie cię długimi terminami rozpatrzenia szkody. Niby jesteś zadowolony, ale… No właśnie, jest pewne, ale… tak naprawdę uważasz, że zaproponowano Ci za niskie odszkodowanie. Źle wyceniono wartość szkody. Tak naprawdę masz wrażenie, że należy ci się dopłata do odszkodowania, ale nie wiesz czy warto korzystać z tego przywileju? Nie wiesz jak to zrobić, by uzyskać dopłatę do otrzymanego już odszkodowania?

Nigdy nie rezygnuj z ubiegania się o dopłatę!

Bardzo często jest tak, że gdy już otrzymamy odszkodowanie za szkodę mamy wrażenie, że jest ono zaniżone, ale machamy na to ręką. Poddajemy się i rezygnujemy z dochodzenia tego, co nam się należy. Często wolimy mieć święty spokój i rezygnujemy z dopłaty do odszkodowania. Dlaczego tak jest? Może powodem takiego postępowania jest nieznajomość zasad panujących w firmach zajmujących się uzyskiwaniem dopłat do odszkodowania? Strach przed długotrwałym procesem sądowym i ryzykiem, że dopłata do odszkodowania nie zostanie zasądzona?

Dochodzenie zaniżonych odszkodowań nie jest proste, zobacz na czym polegają dopłaty do odszkodowań. Jest to powód dla którego często rezygnujemy. A gdybyśmy znaleźli kogoś, kto za nas przeprowadzi wszystkie czynności?

Uzyskanie wyższego odszkodowania od ręki? Czy to możliwe?

Istnieje możliwość, że firma zajmująca się dopłatami do odszkodowań po zebraniu od nas dokumentów i oszacowaniu sytuacji, wypłaci nam dodatkowe odszkodowanie od ręki. W ten sposób od razu dostajemy brakująca kwotę, a inni załatwiają za nas sprawy formalne. To jest właśnie jeden z powodów dlaczego warto korzystać z dopłat do odszkodowań.

Poszkodowanego omija cała droga prawna, która przeważnie jest długa, mozolna i bardzo zniechęcająca. Perspektywa trudnych negocjacji z ubezpieczycielem, czy widmo procesu sadowego bardzo skutecznie odstrasza poszkodowanych. Nie mamy świadomości, że ciężar negocjacji z ubezpieczycielem weźmie na siebie reprezentująca nas firma. W przypadku porażki negocjacji z procesem sądowym również będzie borykać się firma dochodząca roszczeń w naszym imieniu.

Dopłata do odszkodowania, którą ma dostać poszkodowany, zostaje wypłacona od ręki, bez oczekiwania na zakończenie postępowania sądowego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż poszkodowany bardzo szybko uzyskuje dopłatę do zaniżonego odszkodowania, a ciężar uzyskania odszkodowania nie spada na poszkodowanego.

Twoje składki na ubezpieczenie nie ulegną zmianie

Przed staraniem się o dopłatę do odszkodowania powstrzymuje nas często myśl, że firma ubezpieczeniowa zażąda większych składek. Mamy wrażenie, że jeżeli teraz odbierzemy to, co nam się należy i tak zapłacimy za to podniesionymi składkami. Stracimy uzyskane już zniżki i tak w rezultacie będziemy stratni. Nic bardziej mylnego.

Firmy trudniące się pozyskiwaniem dopłat do odszkodowań są w stanie tak pokierować sprawą, by wypracowane przez lata zniżki nie zostały nam odebrane. Nie grozi nam podniesienie składek. Dlatego nie bójmy się korzystać z szansy na wyższe odszkodowanie.

Wiele naszych obaw, które nas dręczą i w rezultacie powstrzymują przed staraniem się o dopłatę do zaniżonego odszkodowania jest bezpodstawnych. Firmy zajmujące się takimi przypadkami są w stanie bezboleśnie przeprowadzić nas przez proces starania się o dopłatę. Wszystkie te wątpliwości, które nami targają prowadzą tylko do jednego. Rezygnujemy z tego co nam się należy.