Rzeczoznawca Samochodowy

Firma JW Group to Twój niezależny rzeczoznawca samochodowy. Dzięki nam całkowicie bezpłatnie i niezobowiązująco dokonasz analizy swojego kosztorysu online, bez wychodzenia z domu.

Sprawdzimy na podstawie programów Audatex oraz Eurotax o ile został zaniżony Twój kosztorys i przedstawimy Ci konkretną ofertę odkupu Twojego odszkodowania. Niestety nie mamy możliwości dokonania oględzin pojazdu w celu rozszerzenia zakresu uszkodzeń, w tym celu musisz skontaktować się z Ubezpieczycielem, który likwiduje Twoją szkodę. Towarzystwo Ubezpieczeń ma obowiązek na wniosek poszkodowanego wezwać rzeczoznawcę samochodowego na swój koszt na ponowne oględziny. Jeśli uważasz, że jakieś uszkodzone elementy nie zostały uwzględnione w kosztorysie, który otrzymałeś, skorzystaj z tej możliwości. W Twoim interesie jest wezwać rzeczoznawce samochodowego najlepiej do warsztatu, aby podczas rozbiórki przed naprawą dokładnie pokazać co jeszcze jest uszkodzone w Twoim aucie.

Wyślij Kosztorys

Korzystanie z usług niezależnych rzeczoznawców ze stowarzyszeń typu PZMOT, Ekspertmot lub innych jest kosztowne, ale czy warto?

Cena takiego sprawdzenia „właściwych” kosztów naprawy Twojego auta przez rzeczoznawcę samochodowego to około 100zl do 500zł. Wysłanie takiego dokumentu do Ubezpieczyciela nie przynosi oczekiwanego skutku w postacie podniesienia kwoty Twojego odszkodowania. Ubezpieczyciele bardzo rzadko uwzględniają tego typu kosztorysy niezależnych rzeczoznawców samochodowych, odpowiadając, że jeśli nie zgadzają się Państwo z proponowaną kwotą odszkodowania to macie prawo dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Jeszcze rzadziej Towarzystwa zgadzają się na zwrot kosztów poniesionych na dodatkowe oględziny niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Musisz mieć również świadomość, że rzeczoznawca któremu płacisz 500zł zrobi wszystko żeby „klient był maksymalnie zadowolony” , dlatego postara się na wszelkie sposoby zwiększyć koszty naprawy Twojego auta, tak aby powstała jak największa różnica miedzy tym co oferuje Ubezpieczyciel, a tym co wyszło z jego wyliczenia.

 

rzeczoznawca samochodowy

Rzeczoznawcy działający na zlecenie ubezpieczyciela często zaniżają wycenę

Rzeczoznawcy samochodowi którzy robią wycenę naprawy Twojego auta na zlecenie Ubezpieczyciela, stosują natomiast odwrotne praktyki, celowo zaniżają odszkodowania:

  • Podstawiając ceny zamienników, których w rzeczywistości nie ma żadnym sklepie z częściami

  • Obcinając stawki roboczogodzin do nierealnego poziomu

  • Nie wpisują czynności, które są konieczne z punktu widzenia technologii naprawy

  • Wpisują do naprawy elementy, które zgodnie z przyjętymi normami powinny bezwzględnie być wymienione na nowe

  • Nie uwzględniają różnorodności stawek roboczogodzinnych w zależności od regionu Polski

Jedynie doświadczeni rzeczoznawcy samochodowi, którzy często są powoływani na sprawy sądowe przeciwko Ubezpieczycielom, w charakterze biegłego sądowego, wiedzą dobrze na czym polega praktyka, czyli ile faktycznie mógłbyś otrzymać na drodze sądowej. Właśnie tacy rzeczoznawcy samochodowi są w zespole JW Group. Masz szanse skorzystać z ich usług zupełnie bezpłatnie! Wystarczy wysłać do nas kosztorys, aby przekonać się ile możesz zyskać. Rzetelnie wykonane wyliczenie roszczenia sądowego pozwala firmy JW GROUP oferować najwyższe dopłaty do odszkodowań na rynku.

Wyślij Kosztorys