Zaniżone odszkodowanie z OC

Zbyt niskie – Twoim zdaniem – odszkodowanie sprawia, że masz wrażenie niesprawiedliwości? Uważasz, że popełniono błąd? Potencjalnie zaniżone odszkodowania są częstym problemem. Nie oznacza to jednak, że klient nie ma możliwości dochodzenia swoich praw lub wyrównania strat w inny sposób. Rozwiązaniem są dopłaty do zaniżonych odszkodowań. Jak działa taki wariant?

Darmowa Analiza Kosztorysu

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

 

Dopłata do zaniżonego odszkodowania to idealne rozwiązanie dla osób i podmiotów, które kwestionują bieżące wyliczenie. Nie ma znaczenia, które towarzystwo ubezpieczeniowe jest odpowiedzialne za tego typu obliczenie szkody. Zaniżone odszkodowanie PZU, Warty, ERGO Hestii czy innych wiodących firm na rynku nie musi być Twoim problemem.

Firma JW Group – kancelaria o dużym doświadczeniu w zakresie pomocy klientów, którzy otrzymali zaniżone odszkodowanie z OC – zapewnia pomoc osobom, które chciałyby je odzyskać. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły. Jak pokazuje statystyka, niemal 90 proc. wypłacanych odszkodowań jest zaniżana.

My w ciągu 24 godz. przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą do niego ofertę dopłaty do odszkodowań.

Nie wiesz, czy Twoje odszkodowanie z OC nie zostało zaniżone?

Nic w tym dziwnego – jedynie specjaliści rynku ubezpieczeniowego mogą prawidłowo oszacować działanie ubezpieczyciela i to, czy kwoty z OC czy AC zostały prawidłowo wyliczone.

Jak pokazuje praktyka i doświadczenia JW GROUP, zdecydowana większość odszkodowań w Polsce jest niestety zaniżanych. Gdy klienci nie mają świadomości swoich praw, pozostają bezbronni. Właśnie z myślą o takich osobach powstała firma zajmująca się analizą odszkodowawczą.

Jeśli nie masz pewności – a jedynie podejrzewasz – że masz zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy lub inne, skontaktuj się z nami. Zapewniamy pomoc wszystkim, którzy uważają, że ich kwota jest za niska. Wystarczy jeden telefon lub e-mail, by JW GROUP dokonało bezpłatnej analizy Twojego przypadku

Jak rozpoznać zaniżony kosztorys naprawy auta?

Doszło do kolizji Twojego samochodu lub poważniejszego wypadku? Niezbędny jest zakup nowych części i poważniejsza naprawa? Ważne, aby wycena szkody idealnie odpowiadała realnym uszkodzeniom.

Oto – krok po kroku – na co zwrócić uwagę w przypadku potencjalnego zaniżenia kosztorysu naprawy auta.

Sprawdź kluczowe kwestie takie jak:

 1. Otrzymanie odszkodowania w kwocie netto. Jeśli Twoje auto nie zostało wprowadzone w środki trwałe, a Twoja firma nie ma możliwości odliczenia podatku VAT od kosztów naprawy, masz pewność, że przyznano Ci zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy.
 2. Zastosowanie amortyzacji części – czyli tzw. urealnienia. W takiej sytuacji pamiętaj, że brak jest podstaw prawnych do tego, by ubezpieczyciel stosował tego typu potrącenia.
 3. Zastosowanie zamienników. Dlaczego godzić się na tańsze i słabsze jakościowo materiały? Masz prawo do naprawy przy wykorzystaniu części oryginalnych.
 4. Zaniżenie stawki roboczogodziny zakładu blacharsko-lakierniczego. W tym przypadku często musisz zwrócić uwagę na kontekst ceny względem jakości obsługi.
 5. Nieprawidłowe rozliczenie szkody całkowitej. To popularne na rynku zaniżenie wartości rynkowej czy zawyżenie pozostałości.

Jaka jest podstawa prawna procedury?

Pamiętaj, że z zasady – wyrażonej w art. 363 §1 k.c., a ponadto z podstawowej normy art. 361 §2 k.c. – wynika jednoznacznie Twoje prawo. W wypadku uszkodzenia rzeczy w stopniu uniemożliwiającym przywrócenie jej do stanu poprzedniego, osoba odpowiedzialna za szkodę obowiązana jest zwrócić poszkodowanemu wszelkie celowe, ekonomicznie uzasadnione wydatki poniesione w celu przywrócenia stanu poprzedniego rzeczy ustalonej.

Ubezpieczyciele celowo oferują niskie odszkodowania

Bardzo często poszkodowani kierowcy patrzą – z niemałym przerażeniem – na wycenę jaką otrzymali od ubezpieczyciela. Z naszego doświadczenia wynika, że są to celowe działania firm ubezpieczeniowych. Liczą one na scenariusz, w którym klient się nie zorientuje, że wypłacona mu kwota będzie zbyt niska.

Warto pamiętać o tym, jak ważne w tym kontekście jest prawidłowe odwołanie. Jeśli klient wystosuje odpowiednią – zgodne ze wzorem – odpowiedź, możliwe jest uzyskanie wyższej kwoty, która wystarczy, by naprawić auto uszkodzone w wypadku.

Jak wygląda to w praktyce?

Bardzo często ubezpieczyciele posługują się dosyć prostym trikiem psychologicznym. Polega on na tym, by ubezpieczenie zostało bardzo szybko wypłacone. W takiej sytuacji klient ma się wręcz poczuć w pełni usatysfakcjonowany szybką wypłatą. Zwykle w takiej sytuacji nie będzie najczęściej w żaden sposób się odwoływał – zakłada, że ostatecznie dostał szybko kwotę rekompensaty.

To jednak kolejne celowe działanie firm ubezpieczeniowych. Wielu klientów nie wie też o tym, że nawet kiedy otrzymają już pieniądze, nadal mogą wystosować odpowiednią odpowiedź. W ten sposób można ubiegać się o dopłatę do zaniżonej kwoty. Dopiero gdy poszkodowana osoba uda się do mechanika i zweryfikuje, jaka będzie cena naprawy, zdaje sobie sprawę, że kwota od ubezpieczyciela nie pokrywa nawet w połowie kosztów serwisu czy zakupu nowych części. Musisz mieć świadomość, że w takiej sytuacji szkoda będzie bardzo kosztowna. Odwołanie od zaniżonego odszkodowania OC sprawcy uszkodzenia pojazdu ma więc sens.

Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe coraz rzadziej odpowiadają pozytywnie na składane przez poszkodowanych listy odwołujące się od wypłaty. Wyraźnie widać również opieszałość w kontekście jakiegokolwiek ustosunkowania się do sprawy czy przekazywania danych.

Co zrobić gdy doszło do problemów z wyceną?

Wykorzystano wszystkie możliwości polubowne i nie przyniosło to oczekiwanych efektów? Nie wiesz, co zrobić w kolejny etapie? W takiej sytuacji pozostają dwie opcje:

 • wystąpić do sądu na drogę postępowania cywilnego
 • skorzystanie z usług firmy JW Group i otrzymanie dopłaty do odszkodowania.

Pieniądze te – co ważne – możesz mieć już teraz, od ręki!

Nie wiesz jak napisać reakcję na wypłaty zaniżonego odszkodowania z OC sprawcy? Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania? Uważasz, że otrzymana przez Ciebie wycena jaką przedstawił ubezpieczyciel jest zbyt niska i chcesz się od niej odwołać? A może potrzebujesz wzór odwołania od obliczenia szkody z OC? Skontaktuj się z nami. Możesz liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie wszelkich procedur w zakresie odszkodowania z OC.

Jak napisać odpowiedź dla towarzystwa?

Pamiętaj, że zawsze możesz złożyć odwołanie od decyzji o wysokości przyznanego odszkodowania. Jeśli przekazano Ci zaniżone odszkodowanie z OC, pomocny będzie wzór odpowiedzi na wycenę szkody OC.

W takim razie skontaktuj się z JW GROUP – po analizie danych pomożemy Ci przejść przez całą procedurę krok po kroku. Sprawdź również nasz poradnik o tym, jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela i co zrobić, by procedura nie trwała np. 3 lata.

Warto pamiętać, że aby odpowiedź przyniosła wymierne efekty należy skorzystać z rad, które oferuje Rzecznik Ubezpieczonych – podmiot doświadczony w kontaktach z ubezpieczycielem. Jesteś osobą poszkodowaną i jedynym rozwiązaniem jest wezwanie do ponownego obliczenia OC? Po analizie danych warto złożyć stosowną skargę do Rzecznika Ubezpieczonych oraz złożyć wniosek o podjęcie interwencji. Ważne jednak, by powstało ono prawidłowo – jak powinien wyglądać wniosek i inne zawarte w nim dane?

Wzór dokumentów

Każda tego typu korespondencja powinna być napisane w oparciu o wzory odwołań od decyzji PZU. Można je podzielić ze względu na podstawę do odwołania:

 • pomniejszenie ceny części koniecznych do naprawy (tzw. potrącenie amortyzacyjne lub merkantylny ubytek wartości)
 • odwołanie od analizy wartości wraku (pozostałości) pojazdu (szkody całkowite)
 • nieprawidłowe zastosowanie korekt w rozliczeniu szkody całkowitej
 • zastosowanie w kosztorysie tzw. zamienników (części alternatywnych)
 • pomniejszenie wartości odszkodowania o kwotę podatku VAT

Jednak towarzystwa ubezpieczeniowe coraz rzadziej odpowiadają pozytywnie na składane przez poszkodowanych listy wzywające do powtórnej analizy wypłaty odszkodowania OC. Wyraźnym trendem jest również opieszałość w ustosunkowaniu się do zarzutów.

Co, jeśli wykorzystano wszystkie możliwości polubowne i nie przyniosło to oczekiwanych efektów? Do wyboru pozostają dwie opcje:

 • wystąpienie do sądu na drogę postępowania cywilnego
 • sięgnięcie po pomoc firmy JW GROUP i dopłata do odszkodowania.

Skontaktuj się z nami, by poznać szczegółową ofertę i warunki współpracy. Zapewniamy pełną ochronę Twoich danych. Wyceny szkody i inne doradztwo jest bezpłatne, a każda szkoda jest dla nas priorytetem.

Darmowa Analiza Kosztorysu

Sprawdź czy należy Ci się wyższe odszkodowanie

Jak napisać odwołanie od wyceny szkody oc?

Pamiętaj, że zawsze masz prawo złożyć odwołanie od decyzji o wysokości przyznanego odszkodowania. W przypadku kiedy otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z oc pomocny będzie Tobie wzór odwołania od wyceny szkody oc. Skontaktuj się z nami a my pomożemy Ci całym procesie. Zachęcamy także do zapoznania się z obszernym artykułem na naszym blogu, z którego dowiesz się jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela.

W takim wypadku aby odwołanie od decyzji odszkodowania oc przyniosło jakieś wymierne efekty warto skorzystać z rad jakie oferuje Rzecznik Ubezpieczonych. W przypadku kiedy stałeś się ofiarą i jedynym rozwiązaniem jest odwołanie od odszkodowania oc warto złożyć stosowną skargę do Rzecznika Ubezpieczonych oraz złożyć wniosek od podjęcie interwencji. Coraz więcej osób piszących odwołanie od wyceny szkody oc ma problem głównie z tym co w takim odwołaniu powinno zostać zamieszczone.

wzór odwołania od wyceny szkody oc

Każde odwołanie od wyceny z oc powinno być napisane w oparciu o wzory odwołań od decyzji Pzu, można je podzielić ze względu na podstawę do odwołania:

 • pomniejszenie wartości części koniecznych do naprawy (tzw. potrącenie amortyzacyjne lub merkantylny ubytek wartości)

 • odwołanie od wyceny wartości wraku (pozostałości) pojazdu [ szkody całkowite]

 • nieprawidłowe zastosowanie korekt w rozliczeniu szkody całkowitej

 • zastosowanie w kosztorysie tzw. zamienników (części alternatywnych)

 • pomniejszenie wartości odszkodowania o kwotę podatku VAT

Jednak Ubezpieczyciele coraz rzadziej odpowiadają pozytywnie na składane przez poszkodowanych odwołanie od wypłaty odszkodowania oc, albo są bardzo opieszali w ustosunkowywaniu się do nich.

Jeśli wykorzystałeś wszystkie możliwości polubowne i nie przyniosło to oczekiwanych efektów to masz dwie możliwości: możesz wystąpić do sądu na drogę postępowania cywilnego lub skorzystać z usług firmy JW Group i otrzymać DOPŁATĘ DO ODSZKODOWANIA. Pieniądze z odszkodowania możesz mieć od ręki !

Nie wiesz jak napisać odwołanie od wypłaty zaniżonego odszkodowania oc? Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania? Uważasz, że otrzymana przez Ciebie wycena jest zbyt niska i chciałbyś się od niej odwołać? Potrzebujesz wzór odwołania od wyceny szkody z oc? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Tobie!