uszkodzenie auta po kolizji z psem

Kolizje z udziałem zwierząt są dość częste. Wśród nich bardzo często dochodzi do potrąceń psów. Co masz zrobić jako kierowca, którego auto doznało uszkodzeń? Możesz ubiegać się o zwrot kosztów z ubezpieczenia. Ale w takich przypadkach często dochodzi do sytuacji, że ubezpieczyciel zaniża wielkość wypłaconej sumy, a ta nie starcza na dokonanie naprawy samochodu. Z takiej sytuacji jest jednak wyjście, ponieważ podobnie, jak w przypadku zderzenia dwóch pojazdów, można starać się o wysokie dopłaty do odszkodowań. Warto zrobić to z pomocą fachowej kancelarii prawnej czy firm specjalizujących się w takich sprawach, do których zalicza się nasza firma – JW GROUP.

Szczególnie łatwo o zdarzenie, w którym pies wpadł pod samochód, na podmiejskich i wiejskich odcinkach dróg, gdzie czworonogi są bardzo liczne i bardzo często biegają poza swoimi posesjami. Jakby tego było mało, wiele psów ma w nawyku reagowanie na przejeżdżający samochód i obszczekiwanie go.

Takie zachowanie zwierzęcia sprzyja zderzeniu i nieszczęście gotowe. Rzadko zdarza się, aby z takiego zdarzenia zwierze wyszło bez szwanku. Szkoda jest niczemu winnego zwierzaka, ale z drugiej strony kierowca również zostaje z uszkodzonym samochodem, a często jest to uszkodzenie dość poważne.

Czytaj Również: Jak powinny prawidłowo wyglądać oględziny samochodu po wypadku

Od kogo odszkodowanie po zderzeniu z psem?

Odszkodowanie po zdarzeniu drogowym z udziałem psa można uzyskać z kilku źródeł. Jeśli przewidują to warunki ubezpieczenia autocasco, kierowca otrzyma pieniądze z polisy AC. Jednak nie każdy kierowca taką polisę posiada. W takiej sytuacji, odszkodowanie należy się od właściciela psa. Szczęściem w nieszczęściu jest, gdy pies takowego posiada. Odszkodowanie można uzyskać bezpośrednio od właściciela lub z jego polisy ubezpieczeniowej, jeśli posiada taką. W przypadku rolników, a często właścicielami psów są osoby prowadzące gospodarstwo rolne, będzie to rolnicza polisa OC.

Dopłata do odszkodowania, gdy odszkodowanie jest za małe

Wydawać by się mogło, że wypłata odszkodowania to już koniec kłopotów. Niestety, realia są takie, że towarzystwa ubezpieczeniowe dążą do tego, aby wypłacać jak najmniejsze kwoty. Często jest tak, że odszkodowanie po zderzeniu z psem nie jest wystarczająco wysokie, aby w całości pokryć koszty naprawy czy zakupu nowych części i podzespołów. Jeśli osobiście złożone odwołanie nie przynosi skutków, warto zwrócić się o pomoc do naszej firmy, która specjalizuje się w uzyskiwaniu dopłat do odszkodowań.

Firma JW GROUP doskonale wie, jakie działania należy podjąć, aby skutecznie przeprowadzić sprawę. Z pomocą naszych fachowców dopłata do odszkodowania jest bardziej realna do uzyskania. Kancelarie prawne takie jak nasza z reguły działają na dwa sposoby. Jedne z góry oferują poszkodowanemu kierowcy określoną kwotę, a potem same zwracają się do ubezpieczyciela o dopłatę do odszkodowania, którą zatrzymują. Inne pomagają w staraniach o dopłatę, a z wywalczonej kwoty pobierają sobie ustaloną prowizję.

Kierowcy, którzy mieli do czynienia z sytuacją, że pies wpadł pod samochód i uszkodził im auto, powinni bezwzględnie wezwać policję. Policyjna notatka jest bowiem bardzo istotnym dokumentem w staraniu się o ewentualną dopłatę do odszkodowania.